Działania w ramach projektu “Profesja bez granic”

21 marca 2017 roku w Hawierzowie nauczyciele Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu – Zdroju Ewa Szatkowska, Sandra Płonka – Duda oraz Bogdan Wicher przeszkolili czeskich nauczycieli z zastosowania programu GeoGebra w ramach projektu transgranicznego “Profesja bez granic”. Zajęcia te pokazały jak nowoczesna technologia może wspomóc nauczycieli w przekazywaniu wiedzy z zakresu nauk ścisłych.

Zajęcia trwały od 9:00 do 13:00. Skupienie, praca i efekty. Czym jednak jest Geogebra?

„GeoGebra to dynamiczne oprogramowanie matematyczne przydatne na wszystkich poziomach edukacji. Łączy geometrię, algebrę, arkusz kalkulacyjny, wykresy, statystykę i analizę matematyczną. Staje się wielką pomocą podczas przeprowadzania zajęć lekcyjnych oraz przyswajaniu wiedzy uczącym się. W naszej szkole korzystają z niej wszyscy nauczyciele, co świadczy o tym, że sam program jest skuteczny. Jest to profesja bez granic- projekt transgraniczny- którego głównym celem jest nawiązanie kontaktów polsko- czeskich oraz poprawa jakości kształcenia zawodowego po obu stronach granicy poprzez podniesienie ich kompetencji z zakresu przedmiotów matematyczno- fizycznych. ” – Mówiła Zastępca Koordynatora, Sandra Płonka- Duda.

Innymi słowy- projekt dający szerokie pole manewru wspomagające ideę edukacji. Kontakty zagraniczne- polsko- czeskie; nowe znajomości, przełamanie barier językowych i szanse dla uczniów.

Na tym szkoleniu nie kończy się jednak przygoda szkoły czeskiej i jastrzębskiej, bowiem przed nimi szereg wspólnych zajęć zawodowych mających na celu podniesienie kompetencji absolwentów szkół na rynku pracy.

Środki finansowe do realizacji programu „Profesja bez granic” zostały pozyskane z programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu jest pani Barbara Halska.

Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia w dalszych działaniach!

Autor: Klaudia Gagat