Wiadomości

Dzień bez plecaka

1 kwietnia w naszej szkole odbędzie się „dzień bez plecaka”. Nie jest to jednak jednoznaczne z zostawieniem w domu wszystkich potrzebnych do lekcji rzeczy. Zabawa polega na tym, żeby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu, zastąpić czymś tradycyjny plecak szkolny.

Dzień bez plecaka został wymyślony przez amerykańską aktywistkę i założycielkę fundacji, Mongai Fankam. Autorka pomysłu, będąc dzieckiem, podróżowała razem z matką do Kamerunu, w którym szybko zorientowała się, jakie trudności spotykają inne dzieci. Akcja ma na celu zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji, milionów uczniów w wielu zakątkach świata.

Zachęcamy do poszukiwania kreatywnych zamienników, pamiętajcie jednak o wspólnym bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku.

Samorząd uczniowski