Wydarzenia

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczną uroczystość związaną z obchodami Dnia Edukacji Narodowej przygotowała klasa II A (Karolina Chodura, Patrycja Fiuczek, Aleksandra Gradzik, Karolina Kozioł, Weronika Krawczyk, Marta Ławniczak, Izabela Ostrzołek, Hanna Palka, Klaudia Wenglorz) pod kierunkiem p. Sabiny Duranek. Akademia była połączeniem krótkiej lekcji historii oraz koncertu życzeń, nie zabrakło też wróżki, która z kart odczytywała charaktery poszczególnych grup nauczycieli. Całość kończyła piosenka Marka Grechuty, zaśpiewana przez Izabelę Ostrzołek. Święto Dnia Edukacji Narodowej to moment, kiedy docenia się wysiłek i zaangażowanie nauczycieli w proces kształcenia młodzieży. Uhonorowani zostali także nauczyciele Zespołu Szkół nr 6. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała p. wicedyrektor Jolanta Kłopeć, zaś p. Lidia Różacka i p. Jacek Kluba otrzymali Nagrody Prezydenta Miasta. Także dyrektor p. Jerzy Maduzia wręczył nagrody tym nauczycielom, którzy w sposób szczególny pracowali dla dobra uczniów oraz szkoły w minionym roku szkolnym. Lista nagrodzonych była imponująca. Wśród wyróżnionych nauczycieli znaleźli się:

Pan Mirosław Czarnota
Pan Paweł Czarnuch
Pani Justyna Dubiel
Pani Lidia Gajdzik
Pan Wacław Gardziejewski
Pani Barbara Halska
Pani Łucja Klebeko
Pani Jolanta Kłopeć
Pani Ewa Kubińska
Pani Katarzyna Kwaśniewska-Sobala
Pan Marcin Lasak
Pani Ewa Maduzia
Pani Elżbieta Marciniak
Pani Ewa Marcinkiewicz- Kluczniok
Pani Dorota Ostrowska
Pan Zbigniew Pałasz
Pani Jolanta Przygodzka
Pani Renata Pytel
Pani Bożena Rejszel
Pani Hanna Rychel
Pani Mirosława Sadlok
Pan Krzysztof Smyczek
Pani Julia Sosna – Iglikowska
Pani Barbara Sowińska
Pani Ewa Szatkowska
Pani Agata Szweda
Pan Wojciech Warchał
Pan Arkadiusz Żmij

W tym roku szkolnym jubileusze swojej pracy dydaktycznej obchodzili p. Ewa Szatkowska i p. Jacek Kluba.

Wszystkim nagrodzonym nauczycielom serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Zwyczajowo odbyło się także spotkanie z emerytowanymi nauczycielami Sobieskiego. Uczennice klasy IIA, Karolina Chodura i Karolina Kozioł, a także przedstawiciel samorządu uczniowskiego Amadeusz Wyrembelski uroczyście przywitali dawnych nauczycieli Zespołu Szkół oraz w imieniu całej społeczności złożyli im serdeczne życzenia.

Uczennicom klasy IIA, uczniowi klasy I td za pomoc techniczną oraz uczniowi p. B. Halskiej, który wykonał część zdjęć z uroczystości dziękuję za wspólną pracę i zaangażowanie.