DZIEŃ JĘZYKA OBCEGO

Pragniemy poinformować wszystkich uczniów Naszej Szkoły, iż dnia 23.10 (czwartek) przygotowujemy dla Was coś wyjątkowego – DZIEŃ JĘZYKA OBCEGO. Z tej okazji chcemy zaangażować Was w kilka różnych akcji, głównie po to by pokazać Wam drodzy uczniowie, że nauka języka to nie tylko konieczność czy też obowiązek, ale przede wszystkim dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Plan na ten dzień jest bardzo zróżnicowany i mamy nadzieję, że każdy “młody poliglota” znajdzie w tym dniu coś dla siebie.

Program Dnia Języka Obcego

9.00 – BILINGWALNY KONKURS LEKSYKALNY (czas trwania 45min) –

Jednym z przewidywanych punktów obchodów Dnia Języka Obcego jest konkurs

BILINGWALNY!

Ma on na celu wyłonienie najlepszego  lingwisty Liceum oraz Technikum w kategoriach:

• Angielski – Niemiecki
  • Angielski – Francuski

Jeżeli jesteś specjalistą w którejś z kategorii i chcesz wziąć udział w potyczkach językowych – zgłoś się jak najszybciej!

Masz czas do 21 października! Przyjmujemy pierwszych 40. osób

LICZY SIĘ TERMIN ZGŁASZANIA KANDYDATÓW

Zapisy u pani Ewy Maduzia (j. francuski) i pani Beaty Szulik (j. niemiecki)

9.50 – 10.30 – gry i zabawy językowe dla uczestników konkursu

10.30 – spektakl w języku angielskim przygotowany przez panią Barbarę Bielak (dla klas, które nie miały okazji zobaczyć go w zeszłym roku szkolnym, informacja będzie podana w późniejszym terminie)

11.30 – KONKURS „JĘZYKOWE TRENDY” – pokaz mody przedstawiającej strój charakterystyczny dla danego obszaru języka: Angielskiego, Niemieckiego i Francuskiego

12.20-13.05 – Wykłady zaproszonych gości w języku niemieckim oraz angielskim (uczestniczą klasy według listy podanej w późniejszym terminie)

Regulaminy konkursów oraz szczegółowe informacje dotyczące udziału w przygotowywanym przez Nas projekcie będą zamieszczone na stronie Naszej szkoły lub dostępne u wskazanych nauczycieli uczących języków obcych (sale 122 lub 113).