Dzień Kropki

Po raz drugi uczniowie i nauczyciele Sobieskiego przyłączyli się do aktywnego i kreatywnego spędzania Dnia Kropki. Historia Vashti, która odkryła w sobie talent, pokonała własne ograniczenia i uwierzyła w siebie, stała się pretekstem do promocji edukacji polonistycznej i integracji społeczności. W tegorocznej akcji udział wzięło blisko 120 uczniów liceum i technikum. Motywem przewodnim wszystkich zadań oraz gier była kropka. Uczniowie kodowali swoje imiona w języku Braille’a, grali w grę w aplikacji Kahoot, łączyli kropki na obrazkach, pisali kreatywne opowiadania, rozwiązywali zadania z zakresu interpunkcji oraz frazeologii, tworzyli własne prace z okrągłych kształtów. Wydarzenie zostało przygotowane przez polonistki: p. Julię Sosnę – Iglikowską, p. Tatianę Żmij, p. Martę Chałupkę, p. Lidię Różacką i p. Sabinę Duranek.
Dziękujemy uczniom za aktywne uczestnictwo w zabawie.