Dzień Pustej Klasy

“Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.”

Właściwie poprawniej po polsku i precyzyjniej ten dzień powinien nazywać się: Dzień Pustej Sali. Tak czy owak, na zajęcia lekcyjne poza budynkiem naszej szkoły zdecydowali się m.in.:

• Pani Adrianna Karwowska-Poleszak z widoczną na zdjęciu wiodącym – grupą medyczną klasy 3AD, która pilnie zajmowała się rachunkiem różniczkowym.
  • Pani Edyta Ochodek-Kapica z grupą romańską z klas 2GA i GB, która poznawała słownictwo związane właśnie adekwatnie z tematem: La nature.
  • Pani Lidia Różacka z klasą 3gr, która w plenerze idealnie radziła sobie ze wskazywaniem elementów impresjonistycznych w wierszu Kasprowicza.
  • Pani Agnieszka Wereszczak z klasą 2PD, która w terenie świetnie rozpoznawała pospolite rośliny.

tekst: Lidia Różacka i dzienpustejklasy.pl

zdjęcia: Wacław Gardziejewski, Lidia Różacka, Agnieszka Wereszczak