Wydarzenia

Edukacja teatralna – podsumowanie (cz.1)

“Teatr jest terytorium wyodrębnionym, obszarem sacrum, a to dlatego, że skupia i dodatkowo podkreśla te elementy rzeczywistości, które przedstawia.” (Edyta Żmuda)

Z powodu pandemii i zamknięcia szkół oraz innych instytucji, w tym kultury, nie udało się nam w pełni zrealizować planów w zakresie edukacji teatralnej młodzieży ‘Sobieskiego’. Niemniej,wszyscy poloniści zdążyli zorganizować wyjścia i wyjazdy na ciekawe oraz wartościowe przedstawienia teatralne w Częstochowie, Bielsku-Białej oraz Miejskim Ośrodku Kultury.

Nasi uczniowie zobaczyli następujące sztuki: “Makbet”, “Na paryskim bruku”, “Moralność pani Dulskiej”, “Ballady i romanse”, “Mr Scrooge” i “Zielona Gęś”. Zwykle przy okazji odwiedzaliśmy też inne przybytki kultury (np. muzea i galerie sztuki), a także Miejsca Pamięci.

Zamieszczone poniżej zdjęcia pochodzą sprzed Teatru Banialuka, który odwiedziły klasy 1Geg i 4ib, pod opieką pań: Agaty Fecek, Ewy Kubińskiej i Lidii Różackiej. Obejrzany spektakl pt.”Mr Scrooge”, będący niezwykle pomysłową adaptacją książki Karola Dickensa pt.”Opowieść wigilijna”, został wykorzystany przez maturzystów podczas tegorocznych egzaminów, bo postacie fantastyczne pasowały do tematu z arkusza. Teatr to więc trochę biała magia. 🙂

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Agata Fecek

[nggallery id=360]