Wydarzenia

Edukcja teatralna w r.szk. 2019/2020- podsumowanie (cz.2/2)

Pandemia covid-19 spowodowała, że ostatnim spektaklem, w jakim wzięli udział nasi uczniowie, było przedstawienie pt. “Zielona Gęś”  w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej.  Pojechali na nią maturzyści klas 4ai i 4in pod opieką pań: Agaty Fecek, Ewy Marcinkiewicz- Klucznik, Sandry Płonki-Dudy i Lidii Różackiej. Sztuka była aktorsko-lalkarską adaptacją utworów popularnego w połowie XX wieku poety – Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

W.w. klasy uczesniczyły w wyjezdzie do teatru kolejny raz, a zapoczątkowane to zostało już w pierwszych miesiącach ich edukacji w Zespole Szkół nr 6. Szczególnie polubiły bielski Teatr Banialuka. Staraliśmy się również odwiedzać przy okazji miejsca pamięci związane z II wojną światową i Holokaustem. Wykonywaliśmy też w różnych miejscach wspólne fotografie, które były publikowane na stronie internetowej szkoły. Ostatnia, zamieszczona tutaj, została zrobiona w CH Sfera, gdzie odbyła się terenowa gra edukacyjna związana z szeroko pojętą kulturą.

Organizatorzy edukacji teatralnej w naszej szkole żywią nadzieję graniczącą z pewnością, że tegoroczni maturzyści – dziś już szczęśliwi  absolwenci – będą kontynuowali odwiedzanie teatrów podczas swego studenckiego i zawodowego życia, zwłaszcza że pracownicy tych instytucji kultury wspierali nauczycieli podczas strajku.

tekst i zdjęcie: Lidia Różacka

[nggallery id=367]