Wiadomości

Festiwal Explory 2021

Gdynia Explory Week to największe święto nauki i innowacji w Polsce. Składa się z Krajowego Finału Konkursu Explory i Festiwalu Explory.
Konkurs Explory został stworzony z myślą o młodych talentach, które chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w Konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenia projektu poprzez formularz online, udziału w regionalnych eliminacjach odbywających się w ramach Festiwali Explory oraz finału, który co roku odbywa się w Gdyni.
W tegorocznym krajowym finale Konkursu Explory weźmie udział 36 projektów. Zostały one wyłonione spośród 163 projektów zgłoszonych do Konkursu. Podczas Gdynia Explory Week młode talenty będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój projektów ufundowane przez Mecenasa Programu Explory Grupę LOTOS, udział w prestiżowych konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu Explory.
Opisy projektów młodych talentów biorących udział w finale Konkursu Explory dostępne są na stronie http://www.explory.pl/2021.
W tym roku kibicujemy również uczniom naszej szkoły. Natalia Ulbrich i Dawid Jokiel z kl.4 in z projektem „Imagine – void” będą walczyć o zwycięstwo.
W ramach festiwalu który będzie trwał od 20 – 23 października, będą gościć w naszej szkole organizatorzy konkursu z wykładami i warsztatami.
Zapraszam do śledzenia festiwalu, głosowanie na projekt naszych uczniów.
W grudniu już szkolny festiwal, myślcie już o nowych projektach i zapraszam do udziału w konkursie.