Wiadomości Wydarzenia

Finał Konkursu Turbolandeskunde

Miło mi poinformować, iż reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Marcin Drapa, Szymon Ryszkowski i Karol Tomaszewski, uczniowie klasy III informatycznej, zostali finalistami ogólnopolskiego konkursu Turbolandeskunde, którego tematem przewodnim w tym roku była szeroko pojęta wiedza o Szwajcarii.

Konkurs Turbolandeskunde składa się z trzech etapów. Pierwszy etap, to etap szkolny. Drużyna z największą liczbą punktów przechodzi do drugiego etapu – wojewódzkiego, który odbywa się w Katowicach. Trzeci etap to etap ogólnopolski. Najlepsze drużyny z danego województwa walczą o zdobycie największej ilości punktów, i co za tym idzie,  zdobycie głównej nagrody, którym jest tygodniowy wyjazd na wymianę międzynarodową do kraju niemieckojęzycznego.

Nasi uczniowie wygrali etap szkolny, następnie zostali najlepszą drużyną na Śląsku, zostawiając w tyle 46 drużyn z całego Śląska. W ostatnim etapie zajęli 10 miejsce na 20 drużyn z całego kraju. Ostatni etap był w tym roku wyjątkowy, albowiem odbył się w formule online. Nasi uczniowie po wylosowaniu tematu, mieli godzinę czasu, aby przygotować prezentację oraz przedstawić ją przed jury. Zadanie to nie było łatwe, jednakże nasi reprezentanci świetnie sobie poradzili. Myślę, że szwajcarski trener piłkarski Jakob „Kobi” Kuhn  już na długo pozostanie w ich pamięci ?

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów oraz ich sukcesu. Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się już w przyszłym roku szkolnym, zachęcając tym samym do wzięcia udziału w niej pozostałych uczniów naszej szkoły.

Opracowała: Edyta Krakowczyk