ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Finał paktyk w Laboratorium i2 Analytical

Staraniem i dzięki aktywnej działalności pani Hanny Rychel- doradcy zawodowego w naszej szkole, uczniowie maturalnych klas analitycznych mogą odbywać dodatkowe praktyki w międzynarodowej firmie i2 Analitycal w Rudzie Śląskiej. Odbywają się tam badania próbek środowiskowych: gleby, wody i powietrza. Natomiast  w  trakcie roku szkolnego nasi adepci analityki przez kilka godzin zwiedzają to nowoczesne laboratorium, podczas wycieczek przedmiotowych organizowanych tam przez panią Doroty Ostrowską i panią Justynę Dubiel.

W ostatnim tygodniu przed zakończeniem swej edukacji w szkole średniej- klasa 4an codziennie pod opieką innych nauczycieli jeździła do Rudy Śl., aby odbywać samodzielne i poważne praktyki pod okiem stałych pracowników.

Ostatniego dnia nasi maturzyści otrzymali piękne, polsko-angielskie certyfikaty, które z pewnością zasilą ich CV. Następnie  podziękowali bukietem kwiatów pani Jowicie Cisowskiej-Sochackiej-HR Manager i2 Analitytical, która zachęcała ich do podjęcia staży i późniejszej pracy w jej firmie. Rozstaliśmy się z nią i miejscem w profesjonalnej i sympatycznej atmosferze.

tekst i zdjęcia: Lidia Różacka

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com