Wydarzenia

Finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego

W dniach 8 i 21 stycznia 2013 roku w Gliwicach odbyła się piąta edycja Konkursu Języka Francuskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego. Organizacją Konkurs zajęło się Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej – specjalność język francuski oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF – EUROPE.

Do pierwszego etapu przystąpiło 25 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Jastrzębia-Zdroju i Zabrza. Po napisaniu testu gramatyczno-leksykalnego, jury wyłoniło finałową piętnastkę, która przystąpiła do części ustnej.
Naszą szkołę reprezentowała Ola Urbańczyk z kl.2C (opiekun p. Ewa Maduzia), która zajęła I miejsce.

Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

[nggallery id=92]