Gala Innowacji 2017

Gala Innowacji 2017 to cykliczna uroczystość, która ma na celu przedstawienie Społeczności Sobieskiego i zaproszonym Gościom  naszych wynalazków i prac innowacyjnych, które w poprzednim roku zdobywały nagrody i wyróżnienia w konkursach innowacyjności w Polsce i na całym świecie. Podczas Gali mogę także podziękować wszystkim, którzy realizują wynalazki i tym, którzy nas wspierają w naszej działalności innowacyjnej. Zdobyliśmy już ponad 60 medali i nagród specjalnych w takich krajach jak: Kanada, Brazylia, Chiny, Tajwan, Malezja, Korea Południowa, Maroko, Stany Zjednoczone, Rosja, Belgia, Niemcy, Chorwacja, Czechy, Szwajcaria, Anglia, Francja. Chciałbym podziękować następującym osobom: panu Krzysztofowi Smyczkowi za to, że w 2009 r. rozpoczął  tę działalność i zaszczepił w nas innowacyjność. Ponadto dziękuję  naszej dumie – Nauczycielowi Roku 2014, pani Barbarze Halskiej, która od wielu już lat realizuje z nami wynalazki i dodatkowo promuje nas w całej Polsce podczas różnych konferencji. Chciałbym także podziękować kolejnym nauczycielom i tłumaczom realizowanych w naszej szkole wynalazków, które zdobywały laury na całym świecie: p. Bożenie Surmie, p. Katarzynie Kwaśniewskiej-Sobali, p. Agnieszce Wereszczak, p. Lidii Gajdzik, p. Barbarze Sowińskiej, p. Ewie Maduzia, p. Krystynie Galant, p. Ewie Marcinkiewicz-Kluczniok, p. Wojciechowi Warchałowi, p. Marcinowi Mazurowi, p. Marcinowi Lasakowi, p. Zbigniewowi Pałaszowi, p. Jackowi Klubie, p. Dariuszowi Radajewskiemu. Wiele prac powstało wspólnie z CKP w Jastrzębiu-Zdroju, dlatego chciałbym za tę współpracę podziękować panu dyrektorowi Dariuszowi Przygodzkiemu. Ogromne słowa uznania dla naszych zdolnych uczniów, których prawie 80 w ostatnich 7 latach realizowało wynalazki w Sobieskim. Dziękuję także naszym Rodzicom, którzy od zawsze wspierają nas w naszej działalności. Nie mogę zapomnieć o naszym Urzędzie Miasta, pani Prezydent i całej Radzie Miasta.  I na koniec  wielkie podziękowania dla naszych darczyńców: Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Jastrzębiej Spółki Kolejowej, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Firmie Ela. Firmie Haga, Firmie Orange Polska S.A., firmie Energoprojekt Katowice S.A., jednej z firm jastrzębskich, która chce zostać anonimową,  Polonii Kanadyjskiej: Małgorzacie i Januszowi Kołodziejczykom, Ambasadzie RP w Kuala Lumpur.

Nie mogę zapomnieć o nauczycielach, którzy od lat przygotowują Galę Innowacji. Ogromne słowa wdzięczności dla: p. Elżbiety Marciniak, p. Ewy Maduzia, p. Barbary Sowińskiej, p. Anny Kamyczek Owsiak. P. Agnieszki Klepek-Drozd oraz ogromnej grupie naszych wspaniałych Uczniów. Podziękowania także dla p. Katarzyny Lewandowskiej i p. Teresy Dudek z całą ekipą.

Aby osiągnąć sukces należy pracować zespołowo  i mam nadzieję, że powyższy tekst pokazał to jednoznacznie. Dziękuję także wielu osobom, których nie wymieniłem tutaj, a które zainspirowały mnie, moich Nauczycieli i Uczniów do wielu pięknych działań.

Artykuł oraz fotorelacja na stronie jas24info.pl