Nasze sukcesy Wydarzenia

Gala laureatów XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej.

W sobotę 25 maja br., w jednej z sal Muzeum Techniki  w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbyła się miła dla naszej społeczności szkolnej uroczystość.

W obecności licznie zgromadzonego grona profesorskiego reprezentującego uczelnie i organizacje techniczne, przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz innych równie znamienitych gości, odbyła się uroczystość ogłoszenia oficjalnych wyników XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej oraz wręczenia nagród jej laureatom. W gronie 26 laureatów reprezentujących 18 szkół ponadgimnazjalnych min. z Warszawy, Krakowa, Gdyni, Szczecina, Torunia, Włocławka, Jarosławia, Krosna, Lublina, Łęczycy, Chełma, Olkusza, Tarnowa, znalazł się uczeń klasy III Ta (technik elektronik)Technikum Nr 4 naszej szkoły, SŁAWOMIR KOZOK. Startując w branży elektryczno-elektronicznej, uzyskał on VI lokatę w ostatecznej klasyfikacji.

Specjalne wyrazy uznania i gratulacje dla laureatów, zawarte w odczytanych pismach, skierowali min. Wicepremier Rady Ministrów Janusz Piechociński oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Tadeusz Sławecki.  Nagrody specjalne, dla znajdujących się w gronie laureatów dziewcząt, wręczyła Pani prof. Barbara Oderfeld-Nowak, córka jednego z konstruktorów pierwszego polskiego silnika odrzutowego, prof. Jana Oderfelda.

Sławkowi jeszcze raz składamy gratulacje i życzymy jeszcze większych sukcesów w przyszłorocznej jubileuszowej XL edycji olimpiady.

P.S. Sławku, dziękuję, że dzięki Twojej wspaniałej postawie i ogromnej wiedzy, mogłem być również uczestnikiem tego wydarzenia. JK

[nggallery id=132]