Nasze sukcesy Wydarzenia

Gala Liderów Innowacji

Dnia 28 października w Naszej Szkole odbyła się Gala Liderów Innowacji z udziałem zaproszonych gości:

Wiceprezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej  Artura Wojtków, oraz dyrektora do spraw zatrudnienia JSW pana Andrzeja Sobczakadyr. CKP Dariusza Przygodzkiego, oraz nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 6.

Na gali przedstawione zostały wynalazki i projekty roku szkolnego 2013/2014. Wynalazki które zdobyły uznanie  nie tylko w naszym województwie, kraju, ale również na świecie. Uczniowie, którzy realizowali projekty zostali wyróżnieni medalami i dyplomami.

Pierwszy pomysł konkursowy, za który zdobyli wyróżnienie w Olimpiadzie Innowacji Technicznych ,oraz I miejsce w kategorii dydaktyk  w konkursie Młody Lider Innowacji to „Symulator Montażu i demontażu  komputera”.

Autorami projektu są:

Piotr Neumann i Jonasz Śmietana a promotorem jest pan Marcin Lasak. Pracę wystawiło do konkursu Centrum Kształcenia Praktycznego.

Następny innowacyjny pomysł należał do Marty Ptaszyńskiej i Korneliusza Buczkowskiego, a ich promotorem jest pani Barbara Halska. Tytuł pracy „ Click & Pick” – aplikacja na urządzenia mobilne do komunikacji dzieci autystycznych oraz osób głuchoniemych. Praca ta zdobyła III miejsce w kategorii dydaktyk w Konkursie Młody Lider Innowacji , oraz co bardzo ważne SREBRNY MEDAL W SEULU.

Trzecia praca to „ Multimedialna Analiza Kationów”. Autorami są Kamil Sacewicz, Patryk Loter, Aleksander Kamiński, a promotorami są pan Jerzy Maduzia i pani Barbara Halska. Praca ta zdobyła I miejsce w konkursie  Młody Lider Innowacji i srebrny medal w Seulu.

Kolejna praca to „ Kinekt a pomoc w rehabilitacji dzieci” Sandry Makles i Emilii Porębskiej. Promotorem jest pani Lidia Gajdzik.  Praca zdobyła wyróżnienie w konkursie Młodego Lidera Innowacji i złoty medal w Seulu.

Kolejny projekt: „ Monitorowanie i wizualizacja z systemem powiadomień na urządzenia mobilne parametrów aktywnych sterowników do kompensacji mocy biernej firmy Lavato”. Jest to praca Adama Budzika i Pawła Zabczyńskiego a promotorami są panowie Krzysztof Smyczek i Mirosław Czarnota. Praca zdobyła I miejsce w kategorii Usprawnianie Softwarowo-Techniczne w konkursie Młody Lider Innowacji i złoty medal w Seulu. Została także wyróżniona w Olimpiadzie Innowacji Technicznych.

Następna praca: „ System zdalnego zarządzania zasilaniem urządzeń i komunikacji osób niepełnosprawnych jako części systemu Eskonzo II”. Autorami prac są: Tomasz Kropiwnicki, Sławomir Kozok, Franciszek Kucharski a promotorami są panowie Jacek Kluba i Krzysztof Smyczek. Praca zdobył I miejsce w kategorii pomysł techniczny w konkursie Młody Lider Innowacji, srebrny medal na międzynarodowych targach IWiS w Warszawie  i złoty medal w Seulu, oraz nagrody specjalne: medal od Stowarzyszenia Wynalazców z Korei Południowej, Tajwanu i Republiki Mołdawskiej.

Dodatkowo wynalazek został wyróżniony następującymi nagrodami specjalnymi na Międzynarodowych Targach IWIS:

Medalem  AICA Asia Invention Creativity Assiociation Korea Południowa (dla wszystkich rozwiązań)

Medalem CIIS Chainese Innovation And Invention Society Taiwan dla systemu ESKONzO II

Medalem AGEPI MEDAL The State Agency On Intellectual Property Of The Republic Of Moldowia dla systemy ESKONzO

SPECIAL PRIZE OF ASSIOCIATION OF POLISH INVENENTORS & RATIONALIZERS for the best domestic youth inventor