Wiadomości Wydarzenia

Game Jam ZS6

game jam zs6

Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli wraz z Zespołem Szkół nr 6 w ramach grantu otrzymanego z Meet and Code organizuje już w ten weekend (2-3 października) pierwszy Game Jam.

Nasz Game Jam odbywa się w ramach Meet and Code 2021. Inicjatorem Meet and Code 2021 jest fundacja TechSoup a sponsorem nagród głównych SAP4Good

Dla uczestników, będą czekały również nagrody specjalne od naszych partnerów wydarzenia.

Wydarzenie to ma ogromną wartość edukacyjną, ponieważ wiedzę zdobytą w szkole łączy się z praktycznym jej wykorzystaniem przy wsparciu narzędziami do zarządzania projektami, metodologią zarządzania projektami. Celem eventu jest pokazanie młodym ludziom szkoły ZS6, jak można ze sobą współpracować, aby uzyskać zadowalający rezultat, jak uporządkować pracę przy pomocy rozwiązań do organizacji pracy.

Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich uczniów ZS6, którzy chcieliby stworzyć swoją własną grę. Game Jam umożliwia utworzenie grup merytoryczno-praktycznych co kształtuje u młodych ludzi zorganizowaną współpracę.

Młodzi projektanci gier, będą pracowali nad nią przez weekend przy wsparciu mentorów/jury. Następnie gry zostaną udostępnione osobom z jury, które je przetestują i ocenią w 4 kategoriach:

• kreatywne podejście do tematu
  • rozgrywka
  • szata graficzna i klimat
  • innowacyjność danej gry – jak bardzo wyróżnia się od innych, popularnych tytułów.

Wśród partnerów naszego wydarzenia mamy: IT.Focus, Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe, Microsolutions, Solar System Voyager, Librus, Mipso

Patronat medialny: Chwila dla admina

Oprócz nagród, które funduje Meet and Code, będą też nagrody specjalne

Zapraszamy uczniów do rejestracji: https://bit.ly/3FbYGmH