Nasze sukcesy Wydarzenia

Grant “NOWEJ ERY” dla projektu “Imagine: void”

Serdecznie gratulujemy twórcom projektu” Imagine ;void” – Natalii Ulbrich i Dawidowi Jokielowi z kl. 3 in – zdobycia Grantu Nowej Ery w pierwszym etapie XI edycji ogólnopolskiego konkursu “Projektanci edukacji”. Grant opiewa  na kwotę tysiąca złotych i zostanie przeznaczony na dalszy rozwój tego docenionego projektu. Wejdzie on do  II etapu konkursu, walcząc jednocześnie o następny. Szkoła otrzyma również nagrodę w postaci półrocznej prenumeraty magazynu naukowego „Focus”.

Projekt „Imagine: void” to gra komputerowa poruszająca temat depresji. W sposób zrozumiały, przystępny i atrakcyjny wizualnie przedstawia przeżycia osoby chorej. Pozwala to ludziom zdrowym lepiej zrozumieć istotę problemów, z jakimi zmagają się cierpiący na depresję.  Produkcja operuje wyraźnymi, acz nie zawsze oczywistymi nawiązaniami i symboliką, zmuszając odbiorcę do przemyśleń i refleksji. Projekt zwraca uwagę użytkowników  na wciąż często unikany i marginalizowany  temat chorób i zaburzeń psychicznych. Nowoczesna forma przekazu ma też szansę lepiej i łatwiej trafić do społeczeństwa, w tym szczególnie młodzieży.

Opiekunki  projektu:

Lidia Gajdzik i Barbara Halska