Programy Unijne Wydarzenia

Hiszpański nauczyciel w naszej szkole

Dzięki kontaktom zawodowym pani Barbary Halskiej oraz unijnemu programowi Erasmus+ “Job shadowing”-  na majowy tydzień trafił do naszej szkoły pan Gvillermo- nauczyciel geografii, historii i sztuki z Hiszpanii. Obserwował on lekcje pedagogów ‘Sobieskiego’ i uczył się od nich. Pieczę nad nim sprawowali pani Barbara Halska i pan dyrektor Jerzy Maduzia. Natomiast w klasie 3an sam poprowadził lekcję po angielsku na temat specyfiki języka hiszpańskiego oraz literatury hiszpańskojęzycznej, z latynoamerykańską włącznie. Poznaliśmy też nie tylko najtrudniejsze (Zaragoza), ale też najładniejsze słowo: “libelula” (ważka). Pan Gvillermo posługiwał się przy tym metodą najmożliwiej poglądową: Rysował i pisał na tablicy. Szczególnie ciekawa była dla nas perspektywa oglądu Europy i świata z zupełnie innej perspektywy geograficznej.

Klasa 3an tradycyjnie spisała się na medal i słuchała w skupieniu (aż za bardzo nawet). 😉 Odważni i zdolni uczniowie zadawali pogłębione pytania, wyróżniając się przy tym biegłą angielszczyzną. Na pochwałę zasłużyli: Karolina, Ola K., Mateusz i Maciek.

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Barbara Halska i Lidia Różacka

Dodaj komentarz