Wydarzenia

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie “Dobra energia dla wszystkich”

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi 2012, który w tym roku

w Polsce był obchodzony pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich", został zorganizowany międzyszkolny konkurs przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój. Jego celem było stworzenie uczniom jastrzębskich szkół możliwości wykazania się wiedzą na temat zagadnień związanych z pozyskiwaniem energii. Tematyka obejmowała zagadnienia związane z kopalnymi i odnawialnymi źródłami energii, jej wykorzystaniem oraz ochroną środowiska związaną z wytwarzaniem energii.

Pracą konkursową był artykuł pt. "Wywiad z Matka Ziemią" na jeden z wybranych tematów:

– "Czy wyobrażasz sobie świat bez ropy naftowej",

– "Czy Polska jest krajem, który może funkcjonować jedynie z odnawialnych źródeł energii",

– "Wpływ wydobycia węgla kamiennego na środowisko przyrodnicze Górnego Śląska". 

Niezmiernie miło nam poinformować, że I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Dobra energia dla wszystkich" zajęła uczennica klasy 1b Katarzyna Siekaczyńska. Serdecznie gratulujemy!