II ETAP OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „TURBOLANDESKUNDE” – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO

Dnia 22 kwietnia 2022 roku drużyna z naszej szkoły w składzie: Kacper Rejszel (1d), Martyna Rodak (3PD) oraz Monika Wojtkowska (3PD) wzięła udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde” – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego. Rywalizacja odbyła się w Zespole Szkół Prywatnych w Katowicach. Pytania konkursowe sprawdzały wiedzę uczestników na temat Niemiec.

Nasi uczniowie świetnie sobie poradzili i zajęli 2 miejsce pokonując 32 drużyny z całego województwa śląskiego.

Przedstawicielom naszej szkoły gratulujemy zajęcia 2 miejsca w etapie regionalnym i życzymy dalszych sukcesów.