Wydarzenia

II etap Wojewódzkiego Konkursu Poezji Metafizycznej

Odbył się on 22 września br. w zupełnie niemetafizycznej auli Politechniki Śląskiej w Rybniku. Naszą szkołę reprezentowała uczennica pani Katarzyny Kwaśniewskiej-Sobali (i przez nią przygotowana)- uzdolniona artystycznie Katarzyna Łuczka z klasy II A. Wyrecytowała ona bardzo długi i mało znany wiersz Zbigniewa Herberta pt. “Gerge Heym- historia prawie metafizyczna”. Mimo pięknego i wyróżniającego się pod wieloma względami wykonania (co mogła obiektywnie stwierdzić doraźna opiekunka p.L.Różacka), nie tyle zabrakło szczęścia do nagrody, co obiektywizmu jury. Dostrzeżono jedynie uczestników z miast organizatorów konkursu i nawet ogłaszanie wyników zaczynano od ich nazw(!). Absolutnie niemetafizyczne uczucie niesamku i niesprawiedliwości trochę osłodził nam występ młodych aktorów z Teatru Polskiego w Bielsku z koncertem piosenek Leonarda Cohena (w rocznicę 80. urodzin tego barda).