Nasze sukcesy Wydarzenia

II Subregionalne Targi Biznesu STARTUPOVO

6 października w  Hali Widowisko-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się II Subregionalne Targi Biznesu STARTUPOVO. Podczas wydarzenia można było odwiedzić sporo stoisk firm oraz wysłuchać ciekawych paneli dyskusyjnych. Tegoroczne targi przyciągnęły kilkadziesiąt firm z całego subregionu. Każde z przedsiębiorstw mogło zaprezentować swoje produkty lub usługi i nawiązać relacje biznesowe. Wśród wystawców byli również uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego, którzy promowali szkołę oraz prezentowali swoje innowacyjne projekty:

Technical Classes Simulator

Sebastian Kura (4 PIN), Paweł Orlik(4 PIN)

Promotorzy: Artur Hausman(CKZ), Krzysztof Smyczek, Marcin Lasak

oraz

14-Hydride

Adam Ciszewski (4 PME).

Promotorzy: Marzena Przygodzka, Krzysztof Smyczek

Podczas Targów Biznesu STARTUPOVO poznaliśmy zwycięzcę konkursu na stworzenie aplikacji moblinej, która pozwoli na lepszą promocję miasta i wspieranie rozwoju czasu wolnego. Nagrody laureatom wręczyła Anna Hetman oraz Andrzej Zabiegliński z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wyłoniono trzy pierwsze miejsca w tym konkursie:

  • Miejsce I – za aplikację pt. „Jastrzębie-Zdrój” Wojciech Caldzudis (uczeń ZS6, klasa 4PIN)
  • Miejsce II – za aplikację pt. „Poznajmy Miasto” otrzymuje zespół w składzie: Dawid Krok, Andrzej Mandrela, Aleksandra Bryja oraz Dawid Jokiel (absolwenci ZS6, klasa informatyczna)