Wydarzenia

III miejsce Ewy Pietrasz w konkursie „Co w moim dzisiejszym życiu znaczy Auschwitz?”

     W Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie uroczyście ogłoszono wyniki konkursu literackiego „Co w moim dzisiejszym życiu znaczy Auschwitz?” i wręczono nagrody laureatom. Celem konkursu zorganizowanego wspólnie przez Rzecznika Praw Obywatelskich i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau było pielęgnowanie pamięci ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz oraz wszystkich ofiar Holokaustu, a także kształtowanie i rozwijanie wrażliwości na niesprawiedliwość i krzywdę ludzką, w szczególności wśród młodego pokolenia. Jednym z fundatorów nagród dla laureatów konkursu była Fundacja Pamięci Ofiar Obozu Zagłady Auschwitz-Birkenau.


Kapituła konkursu wybrała zwycięzców spośród blisko 300 nadesłanych prac. Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych III miejsce zajęła Ewa Pietrasz z klasy 2A. Nagrody i wyróżnienia wręczyli: Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz oraz dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau dr Piotr M.A. Cywiński. Po uroczystości wręczenia nagród laureaci spotkali się z Zofią Posmysz, pisarką i byłą więźniarką obozu Auschwitz.

Jacek Borkowski

[nggallery id=133]