Wydarzenia

IRENEUSZ LARYSZ LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO „FRASZKA”

Dnia 28 listopada 2013r. w naszej szkole przeprowadzony został po raz trzeci Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”. W konkursie wzięło udział 46 uczniów liceum i technikum. Zadania z jakimi przyszło im się zmierzyć nie należały do najłatwiejszych. Test składał się z fragmentu powieści S. Lema „Solaris”, pytań z zakresu historii i teorii literatury oraz wiedzy o języku. Najwięcej trudności sprawiło ostatnie zadanie, które polegało na napisaniu rozprawki na temat przyjaźni. Niewątpliwie uczestnictwo w konkursie dostarczyło naszym uczniom nie lada rozrywki umysłowej z równoczesnym sprawdzeniem wiedzy i umiejętności polonistycznych. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki, który nadeszły początkiem marca br. Udział naszych uczniów okazał się wielkim sukcesem, gdyż otrzymaliśmy 17 wyróżnień a Ireneusz Larysz został laureatem III miejsca. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

1. Martyna Rembisz
2. Agata Krypczyk
3. Magdalena Pluskota
4. Dominika Depa
5. Marta Lasota
6. Karolina Wojtak
7. Marta Słupecka
8. Marta Zmroczek
9. Marta Olszewska
10. Mateusz Kubiak
11. Manuela Górecka
12. Jacek Stokowy
13. Katarzyna Ptaszyńska
14. Aleksandra Ogiegło
15. Weronika Durys
16. Martyna Tatarczyk
17. Wiktoria Janecka

Laureatowi i wyróżnionym gratuluję oraz zapraszam do dalszego pogłębiania wiedzy o języku polskim. Ponadto serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział, polonistom:

pani S. Duranek, pani L. Różackiej, pani J. Sośnie – Iglikowskiej za przygotowanie swoich podopiecznych oraz pani A. Klepek – Drozd za pomoc w przeprowadzeniu testu.

K. Kwaśniewska – Sobala (Szkolny organizator Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”)