Wydarzenia

IV Międzyszkolny Konkurs Biologiczno-Chemiczny

27 marca 2013 r. w naszej szkole spotkały się najtęższe umysły z regionalnych szkół, aby zawalczyć o tytuł biolchemika roku. Do konkursu przystąpili uczniowie jastrzębskich placówek oświatowych z Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego, Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego, Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach, a także z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach. W pierwszym etapie młodzież w pocie czoła rozwiązywała test z biologii i chemii. Na podstawie uzyskanych wyników jury – mgr Agnieszka Wereszczak, mgr Edyta Marciniak, mgr Justyna Dubiel i mgr inż. Dorota Karoń – do drugiego etapu zakwalifikowało 6 osób, które musiały zmierzyć się z częścią praktyczną. Ostatecznie wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce – Mateusz Janecki z Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju
II miejsce – Marcin Bębenek z Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju
III miejsce – Anna Pruszyńska z Zespołu Szkół nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju

Nagrody dla uczniów, dyplomy i podziękowania dla nauczycieli wręczył dyrektor Jerzy Maduzia. Szkolny konkurs biologiczno-chemiczny ma na celu wyrobienie szerokiego spojrzenia na biologię i chemię jako naukę raz ich praktyczne znaczenie dla współczesnej cywilizacji. Przyczynia się do rozwoju zainteresowania młodzieży naukami przyrodniczymi. Mobilizuje uczniów i wpływa na ich osiągnięcia w trakcie dalszej nauki. Przygotowanie do konkursu pozwala na bardzo dobre opanowanie treści programowych i ich pogłębienie. Zachęca uczniów do studiowania literatury popularnonaukowej. Sam udział w konkursie daje dużą satysfakcję młodzieży i ich nauczycielom.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w naszych szkolnych zmaganiach przyrodniczych oraz Radzie Rodziców przy Zespole Szkół nr 6 za ufundowanie atrakcyjnych nagród.

tekst: Dorota Karoń
foto: Dorota Karoń

[nggallery id=108]