Wiadomości Wydarzenia

IV miejski konkurs biologiczno-chemiczny dla gimnazjalistów.

Dnia 24 kwietnia 2018roku odbyła się IV edycja międzyszkolnego konkursu biologiczno-chemicznego. Jego organizatorami były p.Dubiel, p. B.Surma, p.Ostrowska, p.Orczyk oraz p.Wereszczak.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie I uczniowie rozwiązywali zadania testowe i problemowe. Uczniowie zakwalifikowani do etapu II zmierzyli się z częścią  laboratoryjną – chemiczną oraz praktyczną- biologiczną (wykonanie doświadczeń chemicznych oraz rozpoznawanie roślin, zwierząt, tkanek, narządów itp.)

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce  – Igor Szczęsny  (Szkoła Podstawowa nr 20 w Jastrzębiu Zdroju)

II miejsce – Małgorzata Marek  (Szkoła Podstawowa nr 13 w Jastrzębiu Zdroju)

III miejsce – Daniel Ściana  (Szkoła Podstawowa nr 16 w Żorach)

Za zajęcie I, II  i III miejsca uczniowie otrzymali cenne nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy, a opiekunowie – podziękowania.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają do wzięcia udziału w V edycji konkursu, która odbędzie się w kolejnym  roku szkolnym.