Wydarzenia

Jak „Sobieski” z Sobieskim

W piękny jesienny dzień, 25 września, uczniowie klasy 1A (dziennikarsko-teatralnej) wyjechali do Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie i Muzeum Narodowego w Sukiennicach.  Przedstawienie teatralne „Chory z urojenia” (na podstawie utworu Moliera) z Andrzejem Grabowskim w roli głównej, okazało się kpiną z ludzkiej głupoty, urojeń, hipochondrii i obłudy. Był to czas na szczery śmiech, ale i na refleksję. Jak przystało na słoneczny, jesienny dzień.

Pogoda, humory i atmosfera tego dnia wyjątkowo dopisały. A jak Kraków, to i tradycyjne zdjęcia pod pomnikiem wieszcza Adama, karmienie gołębi, kupowanie pamiątek. Było też spotkanie „na szczycie” z dostojnym, ale i rubasznym Janem III Sobieskim. „Na szczycie” to adekwatne określenie, biorąc pod uwagę fakt, że na krakowskim rynku, no i że opiekunami młodzieży byli m.in. pan dyrektor Jerzy Maduzia i pani dyrektor Jolanta Kłopeć. Kierownikowi wycieczki pani Katarzynie Kwaśniewskiej-Sobali dziękujemy za wartościowy merytorycznie wyjazd i przyjemnie spędzony czas.

Jako wychowawca klasy 1A chcę pochwalić moich sympatycznych podopiecznych – zachowywali się jak klasa z klasą, po prostu po królewsku.

Fot. Malwina Święty, kl. 1A