Wiadomości

Jak zdać maturę i wybrać uczelnię – Wirtualny Dzień Maturzysty i inne…

Drodzy Maturzyści,

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Miesięcznikiem Edukacyjnym Perspektywy na stronie internetowej www.studia.gov.pl w okresie od 3 czerwca do września br. przeprowadzi kampanię informacyjną o ofertach uczelni w roku akademickim 2020/21. Pierwszym jej etapem będzie “Wirtualny Dzień Maturzysty”, na który zapraszamy już w najbliższą środę, 3 czerwca, na godzinę 13.30. Spodziewajcie się od nas daleko idącej pomocy w przejściu przez te trudne maturalne dni!

W planie Dnia m.in.:

Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w pytaniach i odpowiedziach na Wasze pytania nt. matury przeprowadzanej w szczególnych warunkach
mini-wykłady ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z ostatnimi podpowiedziami umożliwiającymi pomyślne zdanie egzaminów oraz eliminację najczęściej popełnianych błędów
metody na oswojenie stresu maturalnego
W dniach od 22 do 26 czerwca 2020 r. zaprosimy Was na Kierunkowskaz Kariery, czyli spotkania on-line z ekspertami, pracodawcami, pracownikami naukowymi i studentami, prezentujące kierunki studiów i uczelnie warte rekomendacji. Szczegółowy program całej kampanii (lipcowe Dni Uczelni i wrześniową Giełdę wolnych miejsc) i link do rejestracji znajdziecie pod adresem https://studia.gov.pl/studia2020/