The only fence against the world is a thorough knowledge of it

Utożsamiając się z maksymą angielskiego filozofa i ekonomisty Johna Locke’a, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i standardom współczesnego świata, umożliwiając naszym uczniom dogłębne jego poznanie na różnych płaszczyznach, w różnorodnych okolicznościach i zróżnicowanymi metodami. Jesteśmy tutaj, aby zaszczepić pasję do języka angielskiego, poszerzać wiedzę i horyzonty, budzić talenty oraz inspirować i motywować do wznoszenia się ponad wyżyny własnych kompetencji językowych i nie tylko.

Rozszerzenie z języka angielskiego nie jest jedynie dla osób, które chciałyby w przyszłości połączyć swoje życie zawodowe z tym językiem, np. w roli tłumacza, przewodnika, nauczyciela, lektora, wykładowcy czy dostać się na studia filologiczne. Chociaż, jeśli właśnie o tym myślisz, to gwarantujemy, że znajdujesz się we właściwym miejscu;). Przede wszystkim przeznaczone jest ono dla osób, które uwielbiają ten właśnie język oraz kulturę anglosaską i przez najbliższe cztery lata pragną zgłębiać wiedzę na jego temat, a także rozwijać szeroko pojęte umiejętności lingwistyczne.

Nasi angliści szkolą swój warsztat językowy wyjeżdżając na dwutygodniowe wyjazdy w ramach programu Erasmus+.W ramach doskonalenia kompetencji byliśmy już w Oxfordzie, Londynie, Florencji oraz na Malcie.

Na lekcjach wykorzystujemy różnego rodzaju narzędzia multimedialne, aplikacje i platformy, które pomagają nam urozmaicić lekcje i są lubiane przez uczniów. Pośród nich: Kahoot, Quizziz, TedEd, YouTube.

Rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Kultury Irlandzkiej, dzięki której mamy możliwość odkrywania obyczajowości i tradycji Zielonej Wyspy, wyjazdów na lekcje z native speakerami, jak również goszczenia ciekawych osobistości w naszej szkole.

Przejdźmy teraz do konkretów i przyjrzyjmy się nieco bliżej temu, co ciekawego organizujemy dla naszych uczennic i uczniów:

Tygodniowe wyjazdowe warsztaty językowe

Konkurs piśmienniczy w języku angielskim Creative Writing

Współpraca z PWSZ w Raciborzu

Możliwość udziału w posiedzeniach Europejskiego Parlamentu Młodzieży

Doroczne kolędowanie w językach obcych

Konkurs językowo – kulinarny Bake Off

Masterchef – konkurs językowo – kulinarny

Możliwość udziału w wielu konkursach, m.in. Discover Canada:

Nasi uczniowie z indeksami zagranicznych uniwersytetów

Spotkania z absolwentami oraz uczelniami oferującymi studia za granicą

Organizujemy także zajęcia z rodzimymi użytkownikami języków obcych:

Wycieczki językowo-krajoznawcze w Sobieskim

Londyn 2018

Szkocja 2019

Amsterdam 2019

Nie zdążyłeś nas odwiedzić podczas dni otwartych? Obejrzyj koniecznie naszą szkołę!

to be continued…