Nasze sukcesy Wydarzenia

Kamil Kornas po raz trzeci finalistą!

Od 2010 roku Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu i Fundacja Aleksandra Jabłońskiego corocznie ogłaszają konkurs pod nazwą Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu – FAST. Kamil Kornas, uczeń klasy 4in, po raz trzeci już uzyskał tytuł finalisty w ów konkursie. Tegoroczna praca pod tytułem Wszystko pod kontrolą dotyczyła pływów morskich. Wcześniejsze prace Armata Galileusza oraz Niezwykłe urządzenie codziennego użytku również odzwierciedlały zainteresowania Kamila fizyką w codzienności. Udział w konkursie wymaga od uczestnika nie tylko wiedzy z fizyki, ale również innych kompetencji, w tym umiejętności zaprezentowania swojej pracy przed komisją. W tym roku, ze względu na trwającą epidemię, finał odbył się 27.03.2021 przy użyciu platformy Webex. Niestety Kamil nie miał możliwości zaprezentowania się w Toruniu.
Gratuluję sukcesów oraz zaangażowania dla tak wspaniałego reprezentowania Sobieskiego poza jej murami.
Życzę Kamilowi nieustających ciekawości światem i chęci do dzielenia się swoją pasją z innymi.

Agata Zabadaj