Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

KAMIL SMYCZEK W FINALE OLIMPIADY!

Tym razem uczeń III klasy w zawodzie technik mechatronik zakwalifikował się do zawodów finałowych (III stopnia) XL Olimpiady Wiedzy Technicznej. W gronie 31 uczestników zakwalifikowanych do zawodów w grupie elektryczno-elektronicznej, jako jeden z czterech reprezentantów województwa śląskiego, wystąpi w zawodach, które w tym roku odbędą się w Kielcach, a ich organizatorem będzie Politechnika Świętokrzyska.

W zawodach I stopnia jubileuszowej edycji olimpiady wystartowało w październiku 2013 r. 8542 uczniów z 444 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, w branżach mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Do zawodów okręgowych II stopnia zakwalifikowano 1011 uczniów w obu branżach.

16 stycznia 2014 w siedzibie NOT w Bielsku-Białej odbyły się zawody II stopnia, w których nasza szkoła w gronie 24 uczestników reprezentowana była przez 4 uczniów: Adriana Kotlińskiego, Bartosza Palę i Kamila Smyczka z klasy III TM (technik mechatronik) oraz ubiegłorocznego laureata olimpiady, Sławomira Kozoka z klasy IV TA (technik elektronik). W wyniku wstępnej kwalifikacji prac, do Komitetu  Głównego Olimpiady w Warszawie wysłano w celu szczegółowej oceny prace Kamila i Sławka. Dzisiaj do szkoły dotarła wiadomość, że do finału zakwalifikował się Kamil.

Wszystkim chłopakom (a zwłaszcza Sławomirowi Kozokowi ☺) dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

Warto przypomnieć, że już w najbliższy poniedziałek tj. 17 marca 2014r., Kamil będzie reprezentował naszą społeczność szkolną w finale XVI Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”, który odbędzie się w Nowym Sączu. Trzymamy kciuki!

Bielsko2 Bielsko1