Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

Kamil Smyczek finalistą XVI ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”.

Duży sukces odniósł Kamil Smyczek, uczeń klasy III TM Technikum Nr 4 w zawodzie technik mechatronik, kwalifikując się do zawodów centralnych XVI ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”, jako jeden z 13 zawodników w kategorii elektronicznej. Jako jedyny w tej kategorii reprezentować będzie okręg Katowice w zawodach finałowych, które odbędą się 17 marca 2014r. w Nowym Sączu.
Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” rozgrywana jest w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej. Zawody składają się z 3 etapów. Pierwszy rozgrywany jest jako etap szkolny. Zdobywcy minimum kwalifikacyjnego biorą udział w zawodach regionalnych rozgrywanych w kilkunastu okręgach min. Kraków, Gdańsk, Katowice, Szczecin, Łódź, Wrocław, Białystok, Rzeszów, Poznań, Lublin itd.
Warto dodać, że w zawodach okręgowych, które odbyły się w Katowicach 10 stycznia 2014r., nasza szkoła reprezentowana była także przez ucznia klasy elektronicznej IV TA Sławomira Kozoka.
Kamilowi składamy gratulacje i życzymy sukcesów w zawodach finałowych!