Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

Kamil Smyczek laureatem XL Olimpiady Wiedzy Technicznej.

„Trzynastego wszystko zdarzyć się może. Trzynastego świat w różowym kolorze.” Te słowa klasycznego już przeboju stanowią potwierdzenie, że data trzynastego nie musi być feralną a wręcz oznaczać może szczęście. Przekonać się mogliśmy o tym 13 kwietnia 2014 r., kiedy to w auli głównej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, Kamil Smyczek, uczeń klasy III w zawodzie technik mechatronik, odbierał z rąk JM Rektora prof. dr hab. inż. Stanisława Adamczaka oraz „świeżo upieczonego” dra honoris causa tej uczelni, przewodniczącego komitetu organizacyjnego olimpiady, prof. dr hab. inż. Wojciecha Radomskiego, nagrodę dla laureata jubileuszowej edycji OWT za zajęcia II miejsca w grupie elektryczno-elektronicznej. To miłe wydarzenie poprzedziły długie i nerwowe minuty oczekiwania na ogłoszenie wyników, które w tym roku organizatorzy postanowili pozostawić w tajemnicy do ostatniej chwili. Ale warto było czekać i narażać się na palpitacje serca! To nie była jedyna atrakcja jaką podczas tegorocznej edycji zapewnili nam organizatorzy olimpiady. Tradycją tej imprezy jest łączenie treści ściśle związanych z tematyką olimpiady z bogatym programem kulturalno-edukacyjnym. Już pierwszego dnia wszyscy uczestnicy olimpiady wzięli udział w uroczystości o szczególnym charakterze. Na specjalne osobiste zaproszenie JM Rektora PŚK mieliśmy okazję być świadkami wręczenia tytułu dra honoris causa Politechniki Świętokrzyskiej wieloletniemu przewodniczącemu Komitetu Organizacyjnego Olimpiady Wiedzy Technicznej, prof. dr hab. inż. Wojciechowi Radomskiemu. Uroczystość wywarła na wszystkich bardzo duże wrażenie oraz sprawiła wielką satysfakcję z powodu takiego wyróżnienia. Czas wolny od zawodów wielce gościnni gospodarze wypełniali nam wycieczkami, w trakcie których zwiedzić można było najciekawsze miejsca Kielc oraz przepiękne widokowo okolice tego miasta. Szczególnie interesujący był wyjazd do Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz sanktuarium Świętego Krzyża. Dodatkową atrakcją było stanięcie „oko w oko” ze słynnym Jaremą Wiśniowieckim, a właściwie to z jego doczesnymi szczątkami. Oczywistym było również zwiedzenie historycznej kolebki hutnictwa żelaza w Nowej Słupi. Żal było opuszczać tak gościnną i piękną ziemię świętokrzyską, ale wszystko niestety ma swój koniec. Dla nas tym razem koniec piękny i satysfakcjonujący. Kamil poprawił zeszłoroczne osiągnięcie Sławomira Kozoka, który został laureatem XXXIX OWT zajmując szósta lokatę. Powetował sobie także tym samym drobne „niepowodzenie” sprzed niespełna miesiąca, kiedy to zajął czwartą lokatę w finale XVI Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”. Ogromne gratulacje!