Wydarzenia

Kinga Szymik z 3A czwarta na dwa województwa!

Etap okręgowy olimpiady z wiedzy o III RP, podczas którego naszą szkołę reprezentowała maturzystka Kinga Szymik z klasy 3A odbył się 29 kwietnia w IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie. Uczestnikami tego konkursu z WOS-u byli uczniowie z województwa śląskiego i małopolskiego wyłonieni w etapach szkolnych olimpiady. Mieli oni w ciągu 60 min. wypełnić test, który okazał się, jak przyznali sami organizatorzy, wyjątkowo trudny, momentami bardziej związany z prawem, historią I i II RP niż z III. Świadczyć może o tym również fakt, że na 6 miejsc zarezerwowanych w etapie centralnym dla uczniów z tego okręgu, wykorzystane zostało tylko jedno, gdyż pozostałym uczestnikom nie udało się przekroczyć progu 80% punktów wymaganych do kwalifikacji. Opiekunowie nie kryli zdziwienia i niezadowolenia słysząc niektóre pytania testowe od wychodzących z sali uczniów.

Nasza Kinga poradziła sobie z testem bardzo ładnie, zajmując czwarte miejsce! Trochę nie wierzyła we własne siły, do końca wertowała notatki, ale była przygotowana naprawdę dobrze, zabrakło tylko trochę szczęścia by uzyskać tytuł finalisty. Kingo, gratulacje i powodzenia na maturze z wiedzy o społeczeństwie, solidną powtórkę masz za sobą.

[nggallery id=125]