Wydarzenia

Klasa 1c i 1tm na “szkole przetrwania”

W środę  (09.10.2013)  odbyła się integracyjna wycieczka klas  1c oraz 1tm pod tytułem „Szkoła przetrwania”.  W urokliwych miejscach Jury Krakowsko- Częstochowskiej   uczyliśmy się podstaw survivalu. Dowiedzieliśmy się  gdzie  szukać wody w lesie,  co można jeść, jak posługiwać się mapą, wyznaczyć azymut i wiele innych ciekawostek ale przede wszystkim mieliśmy okazję  lepiej się poznać. Podczas wycieczki  klasy rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach: prowadzenie  z mapą i tu bezkonkurencyjna okazała się klasa 1c,  udzielanie pierwszej pomocy w lesie,  tu obie  drużyny  wykazały się pomysłowością i dobrym przygotowaniem z zakresu pierwszej pomocy więc był remis oraz wskrzeszanie ognia i tutaj do rywalizacji dołączył przedstawiciel opiekunów p.Bogdan Wicher, który zaskoczył wszystkich i zdeklasował przeciwników  wzniecając ogień w ciągu kilku sekund ( szybciej niż udało się to instruktorowi:)),  udało się to również klasie 1tm, niestety 1c musiała odpuścić(prawdopodobnie przyczyną było słabe krzesiwo:)). W ostatecznym rozrachunku po trzech konkurencjach obie klasy zremisowały ze sobą. Ciekawa, a zarazem zabawna  rywalizacja wywiązała  się także między  nauczycielami. Ci którzy widzieli wyścig p. Adama Ptasznego oraz p. Bogdana Wichra  połączony z  okrzykami radości, po piękne okazy  prawdziwków rosnących tuż przy  ścieżce,  na pewno nie zapomną tego widoku. Wycieczka zakończyła się  ogniskiem z kiełbaskami i piankami marshmallow. W czasie wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć dwa ze słynnych Orlich Gniazd: Mirów i Bobolice, ten ostatni  dziś odrestaurowany i robiący  wrażenie uroczy zameczek,  odwiedził przed odsieczą wiedeńską w 1683 roku sam Jan III Sobieski, niestety zamek był wówczas  w ruinie i nasz patron zmuszony był nocować w namiocie. Wycieczka jednym słowem owocna i udana. Czekamy na  następną:)  Z tego miejsca chcielibyśmy  raz jeszcze podziękować wszystkim opiekunom: p. Adriannie Karwowskiej –Poleszak, p. Annie Grześ, p. Agacie Zabadaj, p. Ewie Marcinkiewicz-Kluczniok,  p.Bogdanowi Wichrowi oraz p. Adamowi Ptasznemu za opiekę podczas wycieczki.

Uczniowie klasy 1c i 1tm