Wydarzenia

KOLEJNA EDYCJA TALENTÓW SOBIESKIEGO ZA NAMI!

12 czerwca 2014r. o godzinie 9:00 w auli naszej szkoły odbyła się już V edycja cyklicznej imprezy „Talenty Sobieskiego”. Imprezę w zeszłym roku szkolnym poprowadziła uczennica obecnej klasy 2 A – Agnieszka Kajzerek wraz z kolegą z klasy 2 tm Łukaszem Marszałkowskim. Wypadli oni w roli prowadzących wspaniale, za co organizatorzy pragną im w tym miejscu serdecznie podziękować.

W roli jury w tym roku zasiadło zacne grono, a mianowicie: Pan Jakub Moroń – kompozytor, autor tekstów muzycznych, Pani Anna Toborowicz – przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta, Pani Marta Sakalova- nauczycielka ze szkoły w Havirzowie, Pan Przemysław Strączek- instrumentalista, Pani Agata Zabadaj – nauczycielka fizyki ZS nr 6, Joanna Smajdor – absolwentka ZS6, Amadeusz Wyrembelski – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Jury okazało się bardzo łaskawe dla naszych występujących, ale też mocno przejęte rolą. Z ich ust w stronę młodych wykonawców padło wiele cennych i szczerych rad na przyszłość, za które uczestnicy byli im bardzo wdzięczni.

Całą galę rozpoczął występ muzyków z zaprzyjaźnionej szkoły w Havirzovie.   Zespół nosi nazwę Havirzovstar Czave – Kluci z Havirzova i w jego skład wchodzą: Adam Bartosz, Milan Bartosz, Radek Harvat, Dominik Muszuka i Patrik Muszuka. Trzeba przyznać, że chłopcy zarazili publiczność swoją energią, radością i pasją. Zagrali kilka skocznych, melodyjnych kawałków, przy których trudno było usiedzieć na miejscu. Dzięki temu występowi szybko zyskali grono fanek wśród uczennic naszej szkoły 🙂

Po ich występie nastąpiło oficjalne powitanie wszystkich gości, podziękowanie sponsorom i dopiero wówczas rozpoczął się konkurs. W tym roku koncert talentów został zdominowany przez muzykę. Na scenie wystąpiło 8 wykonawców (solistów, par i grup), a każdy z nich reprezentował zupełnie inny gatunek muzyczny. Mogliśmy posłuchać popu, rocka, bluesa, soulu itd. Poniżej przedstawiamy listę uczestników zeszłorocznej gali:

1. Anna Niemczyk 3D z zespołem – zespół muzyczny,

2. Wiktoria Domin 3A –występ muzyczny z akompaniamentem gitary,

3. Joanna Paczkowska 2B – śpiew,

4. Natalia Daria Matuszewska 2B- śpiew,

5. Martyna Kowalczyk 2B- śpiew,

  1. Kacper Grzonka,  Kamil Bączkiewicz 3TB z zespołem – zespół muzyczny,

7. Paulina Goranov 2A- śpiew,

8. Patrycja Zagajewska 3TF- śpiew.

Wszyscy występujący reprezentowali bardzo wysoki poziom wykonania i zaangażowania. Jury podkreślało, że z każdego występu emanowało oddanie i miłość do muzyki. Wspaniale, że publiczność mogła to wszystko usłyszeć na scenie.

W czasie przerwy na scenie wystąpił gość honorowy z Czech- ZDENĚK KREMLÁČEK! Zdenek jest tancerzem, który aż trzykrotnie zdobył mistrzostwo swojego kraju. W roku 2010 był finalistą w czeskiego „Mam Talent”, a w 2011 został Mistrzem Europy. Zdenek dał nam popis tańca, który na długo zapamiętamy. Oprócz tego, że jest świetnym tancerzem, Zdenek jest też przesympatycznych chłopakiem, tak jak i reszta zaproszonych gości z Czech, o czym mogli się przekonać nasi uczniowie podczas uroczystego poczęstunku zorganizowanego dla wszystkich gości i uczestników gali po konkursie. Mimo różnic językowych, nie było żadnego problemu w porozumieniu, a ani język polski ani czeski nie stanowił dla nikogo bariery. Wszyscy na różne sposoby starali się ze sobą porozumieć, było przy tym mnóstwo śmiechu i jeszcze więcej serdeczności.

Po burzliwych obradach i przerwie, która dłużyła się niemiłosiernie wszystkim uczestnikom, przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu. Jury przyznało 3 miejsce Ani Niemczyk z zespołem, 2 miejsce Paulinie Goranov, a zwyciężczynią została Martyna Kowalczyk 🙂

Wszystkim serdecznie gratulujemy udziału z konkursie, odwagi i chęci w dzieleniu się swoją pasją i miłością do muzyki.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznej gali.

Do zobaczenia i usłyszenia na kolejnej już edycji Talentów Sobieskiego!!! 🙂