Wiadomości

Kolejna realizacja artystyczna utalentowanej Kamili Wiśniewskiej z 3AD

“Eviva l’arte! W piersiach naszych płoną
Ognie przez Boga samego włożone” (K.Przerwa-Tetmajer)
Posiadany talent powinno się rozwijać. Czyni to na pewno tegoroczna maturzystka z grupy medycznej klasy 3AD – Kamila Wiśniewska.Wielokrotnie społeczność ‘Sobieskiego’ mogła zobaczyć i usłyszeć zdolności wokalne i instrumentalne naszej uczennicy.Młoda artystka szlifuje swój talent w Młodzieżowej Orkiestrze “Camerata Nova”, która działa w Ognisku Pracy Pozaszkolenej w Wodzisławiu Śląskim. Dyrektorem i aranżerem zespołu jest pan Henryk Krótki.
Pod jego właśnie batutą oraz pani Emilii Kopiec – 16 stycznia odbył się koncert kolęd transmitowany online na Facebooku i You Toube. Oprócz muzyczek i muzyków, wsród których wyróżniała się ‘nasza’ skrzypaczka Kamila – na scenie wystąpił też Młodzieżowy Chór Miejski “Canticum novum”.
Melomani, wśród których nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły, z przyjemnością wysłuchli i obejrzeli profesjonalny występ młodych artystów – pięknie grających i śpiewających oraz wytwornie ubranych.

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Magdalena Szymańska (“Gazeta Wodzisławska”)