Nasze sukcesy Wydarzenia

Kolejne medale na międzynarodowych targach innowacji E-NNOVATE 2024

W dniach 16-18 maja w Krakowie odbyły się Międzynarodowe Targi Innowacji i Wynalazków E-NNOVATE 2024. Reprezentanci czterech szkolnych projektów ZS nr 6 w obecności wynalazców z Filipin, Rumunii, Iranu, Arabii Saudyjskiej oraz Indii przedstawili swoje projekty przed międzynarodowym jury.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali złote i srebrne medale:

1) Pomóż!Uratuj Psiaka – Emilia Juliusz, Maja Szweda –opiekunowie: B. Popek, A. Wereszczak – złoty medal oraz nagroda specjalna “Lucian Blaga” University of Sibiu (na znak honoru, uznania i docenienie twórczości naukowej i oryginalności);

2) MRS –Microbiological  Rocket Sonde – Franciszek Rudzki, Michał Czechowski, Seweryn Pacer – opiekunowie: B. Surma, B. Popek – złoty medal;

3) Seeable – Artur Nowak, Jakub Moczoł – opiekunowie A. Hausman, M. Lasak, K. Smyczek – srebrny medal oraz nagrodę specjalną Stefan cel Mare University of Suceava

4)Ruch wahadłowy -Artur Nowak, Robert Zarzeczny, Wojciech Wróblewski- opiekun  D. Radajewski -srebrny medal

17 maja odbył się konkurs Young E-Innovator Pitch, w którym innowatorzy poniżej 25 roku życia prezentowali swoje projekty międzynarodowemu jury (oczywiście w języku angielskim). Uczniowie z projektem Seeable zajęli w tym konkursie pierwsze miejsce, a uczniowie prezentujący rakietę mikrobiologiczną miejsce trzecie.

Wszystkim nagrodzonym innowatorom i wynalazcom składamy wielkie gratulacje oraz życzymy kolejnych sukcesów!!