Nasze sukcesy Wydarzenia

Kolejne sukcesy – tym razem w Genewie

Po raz kolejny mamy powód do dumy. Uczestniczyliśmy w międzynarodowym konkursie innowacyjności. Tym razem był to 4 International Exhibition of Inventions of Geneva, który odbywał się w dniach 14-19.04.2015 r w Szwajcarii.

Patryk Loter oraz Olgierd Kowaliszyn  pod opieką nauczycieli – Ewy Maduzia i Marcina Lasaka prezentowali swoje projekty przed międzynarodowym Jury w języku angielskim. Warto podkreślić, że nasze prace rywalizowały z 700 pracami instytutów badawczych oraz uczelni wyższych z całego świata w tym Chin, Malezji, Arabii Saudyjskiej, Japonii, Rosji, Francji, Niemiec i wielu, wielu innych, w różnych kategoriach. Tym bardziej na uwagę zasługuje fakt, iż wynalazek:

Multimedialna Platforma Komunikacji Alternatywnej w Edukacji i Rehabilitacji zdobyła złoty medal z wyróżnieniem oraz nagrodę specjalną od Irańskiego Związku Wynalazców.

Autorami projektu są uczniowie: Kamil Sacewicz, Patryk Loter, Sandra Makles, Korneliusz Buczkowski, Aleksander Kamiński, Emilia Porębska, Marta Ptaszyńska.
Promotorami: p. Barbara Halska, p Lidia Gajdzik, p. Jerzy Maduzia,
Tłumaczeniem pracy na język francuski zajęła się p. Ewa Maduzia, a na język angielski p. Jerzy Maduzia

a projekt:

Nietoperz – system nawigacji i ostrzegania osób niewidomych  zdobył srebrny medal targów oraz brązowy medal od Chorwackiego Związku Wynalazców.

Autorami projektu są uczniowie: Olgierd Kowaliszyn i Roman Stylok.
Promotorami: p. Krzysztof Smyczek, p. Zbigniew Pałasz, p. Marcin Lasak.
Tłumaczeniem pracy na język francuski zajęła się p. Ewa Maduzia, a na język angielski p. Krystyna Galant.

Projekt Nietoperz powstał we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju.