Koncert Bajkowych Piosenek

W naszej szkole wszyscy już przyzwyczailiśmy się do widoku dzieci z przedszkoli czy szkół podstawowych – często organizowane są dla nich zajęcia w pracowniach, i nikogo nie dziwi już pochód połowę od nas mniejszych ludzików szkolnymi korytarzami. Jednak 31 marca miało miejsce zdarzenie inne – nigdy jeszcze nie gościliśmy w naszej szkole w jednym dniu tak dużej ilości dzieci, z tak wielu różnych placówek, w tak bajkowej scenerii i radosnym nastroju. Powodem był zorganizowany dla dzieci z jastrzębskich przedszkoli i szkól podstawowych „Koncert Bajkowych Piosenek”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli przy wsparciu finansowych Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.
W tej niecodziennej imprezie wzięli udział również przedstawiciele Miasta: Pan Paweł Świderski – Doradca Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój, Pani Grażyna Matysik – Kierownik Referatu w Wydziale Kultury, Sportu i Turystyki, Pan Michał Bałazy – absolwent i przyjaciel ZS nr 6, kucharz, smakosz wszelkich potraw i napojów, Pan Jerzy Maduzia – Dyrektor ZS nr 6, nauczyciele jastrzębskich przedszkoli i szkół podstawowych, rodzice oraz młodzież z ZS nr 6. By impreza mogła być transmitowana, zjawili się również przedstawiciele mediów jastrzębskich: www.jas24info.pl (transmisja na żywo) oraz przedstawiciele Telewizji Królewskiej.
Imprezę otworzyła prezes Stowarzyszenia Kreatywnych Nauczycieli, Pani Ewa Maduzia, która przywitała gości i zaprosiła do zabawy, a całość poprowadziły uczennice klasy 1 d: Karolina Schneider, Marta Długosz i Anna Stachoń. Podczas koncertu dzieci miały okazję nie tyle wysłuchać, co bawić się do znanych piosenek z bajek dla najmłodszych: specjalnie dla nich wystąpiły Minionki, Pocahontaz, Merida, Elza i inni. Na scenie w role bajkowych postaci wcielili się uczniowie Zespołu Szkół nr 6, którzy byli laureatami konkursu na bajkową piosenkę.
Podczas koncertu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Mój Ulubiony Bohater Bajkowy”. Przyznano po trzy równorzędne nagrody w dwóch kategoriach- przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe w postaci gier edukacyjnych.
Laureatami wśród przedszkolaków zostali:
Oliwia Chojnacka z PP nr 26 ( op. P. Barbara Falkowicz),
Adrian Kaczmarczyk z PP nr 26 ( op. P. Barbara Falkowicz),
i z Zespołu Szkół nr 10 Bartłomiej Marek ( op. P. Małgorzata Musioł).
W kategorii szkół podstawowych (klasy 1-3) nagrodami wyróżniono:
Maję Błachut z SP nr 19 ( op. P. Aneta Adamczyk),
Katarzynę Skirtun z SP 21 ( op. P. Marzena Stylok),
oraz Kacpra Janeckiego z SP 15 ( op. P. Mirosława Walla).
Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac z wielu placówek w Jastrzębiu- Zdroju i okolic. Ilość prac i ich poziom przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów – jury miało ciężki orzech do zgryzienia, wyłaniając laureatów. Jednomyślność była w jednej kwestii – niestety nie wszystkie dzieci można było nagrodzić, ale wszystkie dzieci były zwycięzcami tego konkursu. Patrząc jednak na zadowolone miny maluchów, ich radosne buzie, uniesione ręce do klaskania, żywiołowe reakcje na proponowane zabawy możemy sądzić, że najlepszą nagrodą dla nich był sam udział w przygotowanym specjalnie dla nich koncercie.
Na koniec ogromne podziękowania dla wszystkich występujących na scenie – to dzięki ich talentowi, głosom i perfekcyjnemu przygotowaniu mogliśmy wziąć udział w podróży w dziecięcy świat. Zatem dziękujemy następującym uczennicom i uczniom:
Laura Velasquez (2A)
Paulina Goranov (3A)
Małgorzata Jędrzejak (3A)
Martyna Kowalczyk (3B)
Natalia Matuszewska (3B)
Mateusz Puzoń (1an)
Kacper Kałuża (1ib)

Nie można również zapomnieć o tych, którzy obsługując sprzęt, zadbali o właściwą oprawę wizualno – muzyczną całej imprezy. Gorące podziękowania dla dwóch uczniów: Łukasza Marszałkowskiego (3tm) oraz Krzysztofa Olszoka (1in).
Dziękujemy również uczennicom klasy 1 d i 1 an za wsparcie podczas zabaw z dziećmi. Pomysł przebrania się za bajkowe postaci i angażowanie dzieci do tańca był strzałem w dziesiątkę. Po zakończonej imprezie dzieci dzieliły się swoimi emocjami, prosiły o autografy, nie chciały się rozstać – to chyba wystarczając przyczynek do tego, by kiedyś ponownie ich do nas zaprosić 🙂