Wiadomości

Konferencja: Innowacje w kształceniu

Eduzmieniacze

Mamy zaszczyt

serdecznie zaprosić
Szanownych Państwa
na konferencję
o temacie: Innowacje w kształceniu,
która odbędzie się
dnia 04 czerwca 2013 (wtorek) od godz: 9:30
w auli Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju przy ul. Harcerskiej 12
w celu przedstawienia dobrych praktyk i wymiany doświadczeń pracy
z różnymi narzędziami cyfrowymi podczas zajęć edukacyjnych
na każdym poziomie kształcenia niezależnie od przedmiotu.
Program konferencji:
Konferencja ma na celu prezentację narzędzi warsztatu nowoczesnego nauczyciela 
i dobrych praktyk. Naszym zamiarem jest wymiana doświadczeń 

i wzajemna inspiracja nauczycieli zajmujących się różnymi obszarami edukacji. 

9:30 – 10:00 Rejestracja uczestników.
10:00 – 10:10 Powitanie uczestników.
10:10 – 13:00 Prezentacja narzędzi i dobrych praktyk 
  1. Ewa Szatkowska – doradca metodyczny matematyki, nauczycielka matematyki
    w ZS6 w Jastrzębiu–Zdroju – „Geobebra, metoda WebQuest”
  2. Szymon Konkol – nauczyciel/ wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu produkcji piekarsko – ciastkarskiej, technologii żywności i gastronomii –„Praktyczne aspekty wykorzystania wolnych zasobów edukacyjnych w kształceniu zawodowym”.
  3. Anna Grzegory – nauczycielka w SP 182 w Łodzi, SBRP – „Własny kąt do pracy 
    w chmurze, czyli EDU GRANIE”.
  4. Marcin Paks – nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie oraz wychowania
    do życia w rodzinie, pracuje w ZSO nr 5, Gimnazjum nr 8 w Sosnowcu, SBRP – „Niekoniecznie Rubikon… Techniki symulacji w Dramie On-Line”.
  5. Agnieszka Bilska – nauczycielka języka angielskiego w ZSO nr 10 w Gliwicach, SBRP –„Gry w edukacji czyli brokuł w czekoladzie”.
  6. Sławek Kubat – projektant EKO klocków i autor projektu edukacyjnego o zielonej architekturze – „EKO lekcje z Akademią Zielonego Architekta czyli edukacja przez zabawę”
  7. Marta Florkiewicz – Borkowska – nauczycielka języka niemieckiego i zajęć technicznych w Gimnazjum w Pielgrzymowicach, SBRP – „Edukacyjny zawrót głowy – multimedia w szkole”.
  8. Rafał Brzychcy – „Rola Strategii wolnych i otwartych implementacji w formowaniu kompetencji informatyczno-technicznych dzieci i młodzieży”
  9. Arkadiusz Żmij – nauczyciel języka polskiego w ZS6 w Jastrzębiu–Zdroju – „Moodle, czyli wpływ internetowych testów wiedzy na motywację uczniów w szkole średniej”.
  10. Bożena Rejszel – nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół nr 6, szkolny lider wspierania uzdolnień –„O szlifowaniu diamentu, czyli praca z uczniem zdolnym”.
13:00 – 15:00 Warsztaty dla nauczycieli:
  1. “Interaktywna lekcja – uczniowie dla nauczycieli” – Uczennice drugiej klasy
    z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach przeprowadzą dla wszystkich chętnych multimedialną lekcję otwartą z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz darmowych aplikacji internetowych.
  2. Eko – warsztaty w ramach Akademii Zielonego Architekta” – warsztaty dla wszystkich chętnych nauczycieli prowadzone przez Sławka Kubat – projektant EKO klocków i autor projektu edukacyjnego o zielonej architekturze – „EKO lekcje 
    z Akademią Zielonego Architekta czyli edukacja przez zabawę.
  3. “Dobre praktyki w nauczaniu programowania dzieci i młodzieży przy wykorzystaniu wolnego i otwartego oprogramowania oraz otwartego sprzętu (Arduino)” – warsztaty dla wszystkich chętnych nauczycieli prowadzone przez Jarosława Żoka w ramach projektu Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji.
  4. Narzędzia Google w edukacji” – warsztaty dla wszystkich chętnych nauczycieli prowadzone przez Barbarę Halską – nauczycielkę przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 6.

Formularz zgłoszeniowy