Archiwum Wiadomości

Konkurs dla dziewcząt w wieku 14-17 lat: “Zostań Panią Ambasador”

Jeden głos może zmienić świat na lepsze

Weź udział w ogólnopolskim konkursie dla uczennic
Zostań Panią Ambasador” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziewczyny.

Dołącz do grona wyjątkowych dziewczyn,
które chcą, aby ich głos został usłyszany.

Jeśli interesuje Cię obszar dyplomacji, wierzysz w świat bez barier i Twoją pasją jest kreowanie zmian, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Dzięki udziałowi w konkursie masz szansę zdobyć niepowtarzalne doświadczenie i na jeden dzień wcielić się w rolę Pani Ambasador w jednej z Ambasad, które przystąpiły do projektu. Wyślij do nas swój esej na temat: „Jeden głos może zmienić świat na lepsze”.

Od 2012 roku 11 października jest Międzynarodowym Dniem Dziewczyny (International Day of the Girl). Został on ustanowiony, aby zwrócić uwagę na wyzwania z jakimi mierzą się nastoletnie i dorastające dziewczęta oraz by wspierać je w dążeniu do realizacji swoich marzeń i do budowania równoprawnego dla wszystkich świata.

W ramach polsko-izraelskiej odsłony obchodów Międzynarodowego Dnia Dziewczyny rusza pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu dla uczennic „Zostań Panią Ambasador“, które mają szansę poznać świat dyplomacji i na jeden dzień wcielić się w rolę Pani Ambasador w jednej z Ambasad, które przystąpiły do projektu.

W każdym roku dziewczyny na całym świecie biorą udział w programach umożliwiających wstąpienie do świata mediów, nauki, dyplomacji, biznesu i polityki na jeden dzień, aby ich głos został usłyszany.

Organizatorami konkursu „Zostań Panią Ambasador” jest Ambasada Izraela w Warszawie oraz Fundacja Leopoldy Wild. Fundacja Vital Voices Poland objęła konkurs patronatem.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 września 2020

Pomoc merytoryczna: Hanna Rychel i Lidia Różacka

https://www.ambassadorforaday.org/?fbclid=IwAR1r-rBVS-61-c6D0q7c4bSsESCIqPSTTbB-IluhRTz853s7I25loTR41P4