Konkurs „Droga na Harvard” – dla uczniów i studentów

Studenci, gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich, marzący o studiach w renomowanych amerykańskich uczelniach, mogą wziąć udział IV edycji konkursu “Droga na Harvard”. Na czwórkę najlepszych czeka tygodniowy pobyt w USA z wizytą w tej prestiżowej uczelni. Zgłoszenia można przesyłać do 22 kwietnia.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów i szkół średnich, studenci uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwenci, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, szczególnie na Uniwersytecie Harvarda. Poszukiwani są zdolni i nieprzeciętni ludzie pasjonujący się nauką, sportem, kulturą oraz angażujący się w przedsięwzięcia studenckie i sprawy społeczne – wyjaśniają organizatorzy konkursu.

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, powinny złożyć aplikację w języku angielskim. Jednym z zadań jest napisanie jednostronicowego eseju, w którym odpowiedzą na pytanie: “What is the most interesting problem or important issue for you?”. Studenci mogą również opisać swoje osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu czy działań społecznych.

Zgłoszenie można przesłać poprzez aplikację mobilną na www.facebook.pl/DroganaHarvard lub przez formularz dostępny na stronie www.droganaharvard.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 22 kwietnia.