Nasze sukcesy Wydarzenia

Konkurs Młody Lider Innowacji Województwa Śląskiego 2013

27.03.2013 r. w naszej szkole odbył się finał konkursu  Młody Lider Innowacji Województwa Śląskiego 2013, którego organizatorami byli WKTiR w Katowicach i Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju.

W konkursie brali udział uczniowie wielu szkół: Technicznych Zakładów Naukowych im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej, Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, Zepołu Szkół Budowlano-Informatycznych im. Mikołaja Kopernika w Żorach, Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim, Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju oraz Zespołu Szkół nr 6 im. Króla jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju.

Uczniowie konkurowali ze sobą w pięciu kategoriach: wynalazca, dydaktyk, konstruktor-elektronik, programista i ekolog. Komisja konkurskowa w składzie: prof. dr hab. inż. Dariusz Kania, dr Robert Czerwiński, prof. Jarosław Figwer, mgr Mariusz Grzesiczak, dr inż. Rafał Setlak, dr inż. Marcin Fice, dr inż. Adam Pilśniak, dr inż. Wioletta Przystaś, dr inż. Marian Lipka postanowiła przyznać uczniom naszej szkoły w poszczególnych kategoriach miejsca:

Pierwsze miejsce w kategorii WYNALAZCA  dla pracy:

„Latarka dla niewidomych” – autorzy: Paweł Górzyński, Tomasz Krzysztofik, Tomasz Kropiwnicki. Promotorzy: Zbigniew Pałasz, Krzysztof Smyczek.

Pierwsze miejsce w kategorii DYDAKTYK ex aequo  dla pracy:

„Inteligentny dom” autorzy: Oskar Schimmelpfennig, Karol Kucharczyk. Promotorzy: Mirosław Czarnota, Krzysztof Smyczek.

oraz

„Budujemy klasyfikator ziaren, czyli pomysł na ciekawe zajęcia realizowane metodą WebQuest” autorzy: Paulina Grzywacz, Roksana Kula. Promotor: Jolanta Przygodzka.

Pierwsze miejsce w kategorii EKOLOG dla pracy:  

„Analiza mikroskopowa osadu czynnego. Wyznaczanie Indeksu Biotycznego Maddoniego” autorzy: Dominik Koniarski, Samuel Miśkiewicz.Promotor: Jolanta Przygodzka.

Drugie miejsce w kategorii EKOLOG ex equo dla pracy: 

„Badanie jakości wody Szotkówki na podstawie składu peryfitonu” autor: Katarzyna Siekaczyńska. Promotor: Łucja Klebeko

oraz

„Preferencje gniazdowe sroki Pica Pica w Jastrzębiu-Zdroju. Tendencje w latach 2003-2012” autor: Natalia Jurkowska, promotor: Łucja Klebeko

Drugie miejsce w kategorii PROGRAMISTA dla pracy:  

„Pragmatic – gra edukacyjna ucząca  algorytmiki i programowania” autorzy:  Iwona Witek, Paweł Radzimierski. Promotor: Marcin Lasak

trzecie miejsce w kategorii EKOLOG dla pracy:

„Identyfikacja bakterii nitkowatych w osadzie czynnym oraz ocena ich wpływu na jakość sedymentacji osadu i efekty oczyszczania ścieków” autorzy: Edyta Tokarska, Bartosz Wacławik. Promotor: Jolanta Przygodzka

Protokół z konkursu MLI 2013

Laureaci finału wojewódzkiego 1, 2 i 3 – ich miejsc w każdej kategorii konkursowej otrzymują statuetki i dyplomy „Młody Lider Innowacji Województwa Śląskiego” oraz będą mogli na koszt organizatora zaprezentować swoje prace na Międzynarodowych Targach Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG-KATOWICE organizowanych przez Centrum Innowacji WKTiR w Katowicach.

[nggallery id=109]