Wydarzenia

Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej

Już po raz kolejny uczniowie Sobieskiego mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, obrony cywilnej i ratownictwa biorąc udział w II edycji „Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej” organizowanym przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych. Celem konkursu jest podtrzymanie tradycji wychowania patriotyczno-obronnego młodzieży oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności.

Konkurs ten doskonale wpisuje się też w akcję „Szkoła w ruchu”, w której uczniowie Zespołu Szkół nr 6 biorą w tym roku udział włączając się w szereg akcji promującej m.in. postawę patriotyczną i udzielanie I pomocy przedmedycznej.

26 lutego odbył się etap szkolny, w którym uczestniczyło aż 80 uczniów. Wszystkim dziękujemy za udział.

A oto uczniowie, którzy uzyskali najwięcej punktów:

1. Michał Jurasik 49 pkt.
2. Adam Dróżdż 47 pkt.
3. Patrycja Wieczorek 44 pkt.

Wyniki pozostałych uczniów można sprawdzić u pana Adama Ptasznego w gabinecie nauczycieli wychowania fizycznego.

Zwycięzcom etapu szkolnego serdecznie gratulujemy.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc będą reprezentować Sobieskiego w etapie miejskim 18 marca br. w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Michałowi Jurasikowi i Adamowi Dróżdżowi życzymy powodzenia.

Celem konkursu jest podtrzymanie tradycji wychowania patriotyczno-obronnego młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności.