Wydarzenia

Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Frankofońskiej

W dniu 9 marca 2013 roku w Katowicach odbyły się wojewódzkie eliminacje XXXI Ogólnopolskiego Francuskojęzycznego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego pod patronatem Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej, Alliance Française i Śląskiego Kuratorium Oświaty. Przedmiotem konkursu, jak co roku, jest recytacja fragmentów prozy oraz wierszy napisanych w oryginale w języku francuskim.

W tym roku naszą szkołę reprezentowała Edyta Poznańska z klasy 1A  pod opieką p. Ewy Maduzia. Edyta przedstawiła fragment prozy Charlesa Baudelaire’a „L’horloge” oraz wiersz tego samego autora „Le chat” zajmując tym samym IV miejsce w konkursie wojewódzkim.

Edycie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

[nggallery id=106]