Sport w szkole Wydarzenia

Koszykarskie zmagania

Dnia 14 marca 2014r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu Śląskim odbyły się zawody rejonowe z koszykówki. W zmaganiach sportowych brały udział uczennice klas: 2d, 1b, 2a, 3b.

W walce o wygraną wzięły udział uczennice, które reprezentowały Zespół Szkół nr 1 z Wodzisławia.

Naszą szkołę reprezentowały: Dominika Sagan, Karolina Wojak, Hania Holeksa, Renata Zaremba, Ewa Zasłonka, Izabela Ostrzołek, Aleksandra Pocheć i Natalia Sikora.

Jak już wiadomo „Póki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć?’. Nasze zawodniczki wytrwale i dzielnie walczyły o wygraną. Już w pierwszej połowie można było zauważyć niewielką różnicę pomiędzy drużynami. Mimo zmęczenia i wielkiego trudu, reprezentantki nie poddawały się. Czas mijał, ostateczny wynik zadecydował o wygranej. Nasza drużyna spisała się „na medal”, zdobywając w zaciętej rywalizacji II miejsce.

Należy wspomnieć, że dziewczęta z Sobieskiego pierwszy raz od 16 lat zajęły pierwsze miejsce w mieście, wygrywając z ZS nr 2, z którego uczennice grają w klubie koszykarskim.

Zawodników nagrodzono pucharem.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Celem zawodów było współzawodnictwo, rywalizacja sportowa, a także aktywne spędzanie czasu wolnego przez uczniów.

Brawo!!! Życzymy dalszych sukcesów sportowych, bo przecież „W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH!!!”.

Opiekunem drużyny była Renata Pytel