Sport w szkole Wydarzenia

Kręci mnie zdrowie

Organizatorem konkursu była Fundacja Alchemia Sportu. Celem konkursu było wykształcenie potrzeby aktywności fizycznej, racjonalnego odżywiania, propagowania ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu, troski o własne zdrowie fizyczne i psychiczne wśród młodych ludzi. Przedmiotem konkursu było planowanie i realizacja zadań promujących zdrowy tryb życia. Każda szkoła biorąca udział w projekcie była zobowiązana do ustalenia harmonogramu działań, który musiał być zatwierdzony przez Dyrekcję szkoły. Działania musiały obejmować realizację różnorodnych działań promujących zdrowy tryb życia np. happeningów na głównych ulicach i placach miast i miasteczek, promocję ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu itp. Dokumentacja z realizacji zadań stanowiła pracę konkursową. Opracowaliśmy własny harmonogram działań, który obejmował m.in. realizację takich zadań jak:
– wyjazd na narty do Soszowa,
– akcję “orlik”,
– akcję “lodowisko”,
– akcję “przedszkolaki”,
– mistrzostwa szkoły w piłce ręcznej i piłce siatkowej dziewcząt i chłopców,
– zajęcia nordic walking na świeżym powietrzu.
23 kwietnia br. Naszą szkołę odwiedził pan premier Jerzy Buzek, pan Henryk Kretek (szef biura premiera) oraz pani Zuzanna Chmiel, która jest stypendystką wyżej wymienionej fundacji. Podczas godzinnego spotkania, które odbyło się w auli szkolnej, mieliśmy przedstawić działania Naszej szkoły, które zrealizowaliśmy podczas trwania konkursu. Na całe przygotowania mieliśmy dosłownie dwa dni, w między czasie były święta wielkanocne. Ale udało się 🙂 W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim nauczycielom, uczniom, zaangażowanym przygotowanie całej gali.
Konkurs „Kręci mnie zdrowie” został rozstrzygnięty 28 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku podczas uroczystej Gali Konkursowej. Galę konkursową uświetnili swoją obecnością: Premier RP w latach 1997 – 2001 Jerzy Buzek, Ryszard Bosek Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski w siatkówce oraz Waldemar Fornalik, trener, były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej. Obecni byli również: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, przedstawiciele szkół biorących w konkursie, nauczyciele i młodzież ZS nr 1 w Kłobucku. Do konkursu został zaproszonych 13 szkół województwa śląskiego podczas gdy łączna liczba uczestników naszego konkursu wynosiła 3752 osób. Naszą szkołę podczas tej uroczystości reprezentowali: pani dyrektor Jolanta Kłopeć oraz nauczyciele wychowania fizycznego: panie Renata Pytel i Lidia Gajdzik oraz panowie Adam Śmigielski i Jarosław Grycman. Nasza szkoła została wyróżniona. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz bon o wartości tysiąca złotych na zakup sprzętu sportowego. Już nie możemy się doczekać kolejnych takich akcji, projektów, w których napewno jako szkoła weźmiemy czynny udział.