Wydarzenia

Krippenspiel, czyli JASEŁKA po niemiecku

W piątek (09.01) uczniowie klasy 2 c pod opieką p. B. Rejszel przedstawili JASEŁKA w języku niemieckim pod tytułem “Oma erzählt ihren Kindern von Weihnachten”.

Przedstawienie było efektem projektu edukacyjnego, realizowanego w ramach programu “Schule im Wandel” , który prowadzi Instytut Goethego.

Przedstawienie historii Bożego Narodzenie w języku obcym i to niemieckim 🙂 było dla wszystkich nie lada wyzwaniem. Jednak uczniowie świetnie poradzili sobie z tym trudnym zadaniem. Opanowali, często skomplikowane teksty w języku niemieckim oraz zadbali o każdy szczegół. Na uwagę zasługują również starannie przygotowane stroje, stworzenie klimatu przez nastrojową dekorację oraz uświetnienie przedstawienia muzyką na żywo.

Dziękuję wszystkim uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie oraz gratuluję aktorom udanego występu.