Wydarzenia

Kulig w Wiśle

10 października o godzinie 9:30 klasa 1b spotkała się pod szkołą aby wyruszyć
w swoją pierwszą wyprawę do Baraniogórskiego Rezerwatu Przyrody.
Pod opieką pani Doroty Ostrowskiej, pani Katarzyny Kwaśniewskiej-Sobali, pani Justyny Dubiel oraz pana Adama Śmigielskiego wybrała się na wycieczkę integracyjną do Wisły.
Gdy przyjechaliśmy autokarem na miejsce, przywitała nas przepiękna, słoneczna pogoda. Pierwszym punktem wycieczki była przejażdżka bryczką. Jesienna aura sprawiła, że wszyscy mogliśmy się zrelaksować, a przy okazji lepiej poznać.
Po około godzinnej jeździe, nadszedł czas głównego celu naszej wycieczki, a mianowicie klimatycznego ogniska. W drewnianej karczmie czekała na nas gorąca herbata i ognisko, nad którym upiekliśmy kiełbaski. Dodatkowego folkloru dodawała góralska muzyka.
Nie brakowało nam uśmiechów na twarzach, a pozytywna atmosfera unosiła się w powietrzu.
Niestety – to, co dobre, szybko się kończy. Nasza wycieczka dobiegła końca o godzinie 13:00. Udaliśmy się do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną.
Nie możemy doczekać się następnej takiego wyjazdu, bo pomimo tego, że znamy się tak krótko, świetnie się dogadujemy. Tworzymy zgraną grupę i mamy nadzieję, że tak pozostanie przez całe 3 lata naszej edukacji w liceum.

Autor Monika Jonkisz